Çevre Dostu Üniversitemizin, Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü arasındaki anlaşma sonucu gerçekleştirilen ‘’Yeşil Kampüsüm’’ çalışmaları kapsamında Çevre Planlama ve Geliştirme Koordinatörü Doç. Dr. Duygu Özel Demiralp başkanlığındaki üniversitemiz personeli ve Elmadağ Meslek Yüksekokulu öğrencileri 5 Mart 2013 tarihinde Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği Dairesi Başkanlığı’ndaki eğitim seminerine ve teknik geziye katıldılar.
Üniversite personelimizin ve Elmadağ MYO öğrencilerimizin katıldıkları aynı gün içerisinde iki defa gerçekleşen eğitim programında, Makina Mühendisi Hüseyin Can Topcan tarafından “Enerji Verimliliğinin Çevre Açısından Önemi ve Isıtma Enerjisinin Verimli Kullanımı”, Elektrik Mühendisi Gökhan Kadir Gökçe tarafından “Elektrik Enerjisinin Verimli Kullanımı” konularında eğitim verildi. Daha sonra İnşaat Mühendisi Yüksel Çayırlı tarafından personelimiz ve öğrencilerimize “Enerji Verimliliği Eğitim Tesisi” gezdirilerek enerji verimliliğindeki uygulamalar tanıtıldı.
Üniversitemizin Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği Dairesi Başkanlığı yerleşkesinde gerçekleştirilen Eğitim ile ‘’Örnek Bina’’ içerisinde enerji verimliliği uygulamaları bizzat yerinde gösterildi.